Logo Gminy Zaniemyśl
Powróć do: strona główna

Turystyka

Gmina Zaniemyśl to idealne miejsce na aktywny wypoczynek przez cały rok!

To doskonałe miejsce dla kochających przyrodę i pragnących uciec od zgiełku wielkich miast, to przystań dla tych, którzy szukają wytchnienia i potrzebują regeneracji sił. Wiosną zachwyca soczystą zielenią lasów i pól, latem błękitem jezior i żółtym rzepakiem, jesienią kolorami, a zimą śnieżnobiałymi ścieżkami i spokojem.
To wspaniałe miejsce dla aktywnych! Podczas spacerów lub rowerem można dotrzeć w wiele przepięknych miejsc: Wyspa Edwarda, Łąka Jouanne'a, aleja Grabowa, Biały Gościniec. Lubiących wędkować zapraszamy nad nasze jeziora, a grzybiarzy przywitają okoliczne lasy, w których dostojnie królują wiekowe dęby z najstarszym Dziadusiem na czele. Dla miłośników architektury ciekawe mogą okazać się kościoły, pałace czy dworki.
Jeśli do tego dołożyć ciekawostki historyczne związane z dawnymi mieszkańcami Zaniemyśla to wycieczki dodatkowo zyskują na atrakcyjności.
Dla głodnych i spragnionych polecić można kilka wyśmienitych restauracji, a i miłośnicy szybkich przekąsek znajdą coś dla siebie. Gdyby jednak jeden dzień w Zaniemyślu okazał się być za krótki, to w przytulnych pensjonatach lub ośrodkach nad samym jeziorem znajdzie się wygodne łóżko i dach nad głową.  
Do tego wszystkiego Zaniemyśl oferuje również ciekawe wydarzenia od sportowych po kulturalne.
To tylko namiastka tego czym dzieli się Gmina Zaniemyśl ze wszystkimi, którzy chcą ją poznać i zachwycić się! Jeśli zatem szukasz miejsca, w którym nie ma nudy - Zapraszamy!